Bez cookies je omezený přístup! Bez COOKIEs je omezený přístup!
Uznání
Ačkoliv se »organizace Murders with warnings« rozrostla, zůstávala pro statisíce agentů, kriminalistů a policistů všech zemí světa nedosažitelná. Armáda pronásledovatelů se s postupem času ztenčovala. Bylo stále těžší zdůvodňovat její existenci bez sebemenšího výsledku. Jen některé státy tvrdošíjně platily tisícům lidí za další zbytečné a marné pátrání po organizaci, která dala Zemi mír.
Pravděpodobnost odhalení však byla tak nepatrná, že jsme se ho přestali bát. Nejblíž prozrazení jsem byl při přepadení kavárny loupeživými Ukrajinci, když jsem je zblízka zlikvidoval. Tato událost naštěstí zapadla a nikomu už nepřipadala zajímavá.
Tím lépe!
Zásahy »MWW« se současným kriminálním zkušenostem tak vymykaly, až byly prakticky nepostižitelné. Nebyl jediný případ, kdy by se je podařilo překazit. Oběti měly jen jedinou možnost, jak se zachovat – uposlechnout varování a ukončit své zločinné působení. Nerozhodovalo, zda je trestné i podle platných zákonů. »MWW« se právnickými kličkami nijak nezdržovala, ale nestranní pozorovatelé se teď stále častěji vyjadřovali, že máme pravdu.
Potíž je, že soudy žádné země zásadně netrestají válečné zločiny spáchané vlastní armádou. Státy to naopak často oslavují jako zásluhy. Válečné zločiny trestá vždy jen vítězná strana, ale jen na straně poražených. Jsou to však spíš akty kruté pomsty než spravedlnosti. Před námi vítěze nikdo nikdy netrestal. V tom jsme byli první a zatím pořád jediní. Nás nemohl nikdo považovat za vítěze, vítěz se přece nemusí skrývat.
Právní systémy všech zemí světa nás považovaly za zvlášť nebezpečné teroristy. Nejmírnější sazbou by bylo doživotní vězení. Jak ale ubývalo válečných jestřábů, naše akce se mírnily, ale i tak bychom při dopadení a usvědčení nemohli čekat milost. Co to ale znamenalo? Podle mě jsme napravovali pokřivenou spravedlnost. Čím to ale bylo, že byla křivá ve všech zemích? Asi protože se všude na světě uznává jen »právo silnějšího«. Vítěze se nikdo neodváží soudit, takže jim procházejí libovolné zločiny. Státy tvrdě trestají drobné zločince, ale ty nejtěžší hromadné vrahy oslavují jako vítěze.
Anglický generál Wellington prý krátce po Waterloo prohlásil, že největším neštěstím hned po prohrané bitvě je bitva vyhraná. Postavili jsme se tedy proti vítězům a připravili jsme jim osud poražených. Tak, aby mezi nimi nebyl příliš velký rozdíl. Je třeba tvrdě ztrestat každého, kdo zahájí válku, bez ohledu na to, zda ji prohraje nebo vyhraje. Jedině tak se dá očekávat, že si to zločinci rozmyslí. A s trestem nečekat na konec války, nedopřát stvůrám pocit radosti z vítězství! A také už nikdy nepřipustit označování ničení a zabíjení za »dobře vykonanou práci«.
Vandalismus všeho druhu obvykle zaměňují s tvořivou prací vítězové, je tedy třeba změnit i jejich uvažování.
A když už se to považuje za »práci«, aspoň ji označit jako »špinavou«. Musíme tak chápat i naši činnost. A to i když je zaměřená pro dobro lidstva jako celku. Proto musíme všichni kromě »špinavé práce« tvořit i něco užitečného. Jinak bychom se od profesionálních vrahů nelišili.
I když je někteří nazývají hrdiny.
Ačkoliv jsme měli bydliště poměrně vzdálená, zavedl jsem tradici hlásit si mezi sebou, co kdo z nás právě dělá.
Nemuseli jsme se kvůli tomu navštěvovat a nepotřebovali jsme si to mezi sebou sdělovat ani pomocí mobilních telefonů s rizikem odposlouchávání. Místo toho jsme využívali telepatie. Ta se odposlouchávat nedá, neboť pozemská věda o telepatii neví zhola nic a nedokáže ji ani detekovat.
Mobilní telefony mají možnost pořádání konferencí, kdy několik účastníků sdílí společné spojení a mohou se proto domlouvat všichni dohromady, nejen dvoustranně. Telepatie má tu možnost také. Stačilo spojit se s jiným telepatem za trvání jednoho spojení. Dohodl jsem tedy uspořádat si každý večer konferenci. Když se toho dne nic nestalo, popřáli jsme si dobrou noc a rozpustili se. Většinou jsme si však nějaké novinky sdělovali. Tak jsme byli vlastně všichni v obraze, co se děje ve světě i doma.
Až jednoho večera, když jsme se rozešli a zrušili spojení, jsem znenadání pocítil začátek dalšího spojení. Kdosi se ke mně hlásil. A nebyl to nikdo z nás. Znamenalo to prakticky jedinou možnost. Musel to být mimozemšťan.
U telepatického spojení se nečeká na svolení, podobné zvednutí sluchátka nebo stlačení tlačítka. Ke spojení prostě dojde a když je to nevhod a volaný nechce být vyrušován, může je se zdvořilou omluvou zrušit. Telepatické spojení nezná obsazovací tón, neúspěšný pokus se projeví jen krátkou bolestí hlavy. Do »konference« zvenčí nevstoupíte, musí vás zavolat někdo zevnitř. Telepatie nemá tolik vymožeností jako mobily, například nezná zprávy SMS, ale proti mobilům má i výhody. Dosáhne kolem celého světa, nedá se odposlouchávat a je zadarmo.
Když mě ale zavolal někdo, koho jsem nečekal, roztřásla se mi kolena. Přesto jsem se ohlásil.
„Přejete si něco?“ zeptal jsem se zdvořile.
„Přeji dobrý večer,“ ozvalo se mi v hlavě.
Byl to on – mimozemšťan. Podle hlasu i podle intonace.
„Jste zase tady, na Zemi?“ zeptal jsem se ho.
„Jsem,“ ujistil mě. „Smím vstoupit do vašeho domu?“
„Vstupte kdykoliv se vám zachce, je to váš dům, já ho jen užívám,“ ujistil jsem ho. „Jste tu vždycky vítán.“
Neočekával jsem, že se objeví přímo u mého stolu, ale ani jsem se tomu nedivil. Měl opět vzezření mladíka, jako když jsem ho spatřil poprvé. Ono na té masce zřejmě moc nezáleží, i když pod ní může být ledacos. Důležité je, jestli spolu můžeme vyjít po dobrém nebo ve zlém. Mimozemšťané s námi do této chvíle vycházeli v dobrém a snad neměli důvod postoj měnit. Svědomí jsem měl vůči nim čisté.
„Rád vás vidím,“ uvítal jsem ho. „Takže opět na Zemi?“
„Jsem tu jen na skok,“ odvětil. „Přišel jsem se rozloučit, je to zdvořilé.“
„Rozloučit?“ podivil jsem se. „Říkal jste minule...“
„Říkal jsem, že odcházím na kontrolu,“ doplnil mě rychle. „Ukázalo se, že pobyt ve vašem světě je pro nás škodlivější, než jsme si původně mysleli. Takže odejdu na delší dobu, vrátím se nejdříve za pět set let vašeho času. Neodolal jsem ale, abych se u vás ještě předtím neobjevil.“
„Pět set let?“ vzdychl jsem si. „To už se neuvidíme?“
„Možná ano,“ opáčil. „Ovrósje prodlužuje vašemu druhu život nad osm set let. Je tedy možné, že se ještě sejdeme. Ale nezůstanete celou dobu bez dohledu. Pokus s vámi je tak slibný, že vás chceme pozorovat nepřetržitě. Nebudeme se projevovat ani vám překážet, ale pochopte, jste pro nás příliš cenný pokus.“
„Upřímně řečeno, předpokládám, že mě sledujete,“ přikývl jsem. „Když ne vy, pak jiní. Očekávám to a nic proti tomu nemám. Dali jste mi příliš velkou moc, než aby to mohlo zůstat bez kontroly. Zatím jste mi přece v ničem nebránili.“
„Ani nebudeme,“ ujistil mě. „Dohodli jsme se nezasahovat, i kdybyste jednal proti svým dosavadním zásadám. Už jsem řekl, překvapuje nás, jak sveřepě je dodržujete.“
„Vynasnažím se dodržovat je i nadále,“ slíbil jsem mu.
„Uzpůsobili jsme stodolu této chalupy, aby se doplňovaly úbytky všeho, co do ní vložíte,“ pokračoval. „Zřejmě jste si toho nedávno všiml, ale přestal jste to využívat. Proč?“
Aha, takže to byl od nich úmysl, došlo mi. Stříbrňák na misce Faustova domu je tedy zkouškou. Jsem snad první, kdo takovému pokušení odolal?
„Nechci se odlišovat od ostatních lidí,“ řekl jsem. „I tak je provoz vaší chalupy velice levný. Proto si chci poctivě vydělávat aspoň na jídlo.“
„Už jsem říkal, že se tím od ostatních lidí lišíte nejvíc,“ pokrčil obrazně rameny. „Ale je to jen vaše rozhodnutí. My jsme vám to chtěli jen usnadnit.“
„Usnadnili jste nám to dost,“ řekl jsem. „Ale nechceme se odlišovat od sousedů a rozhodli jsme se nezasloužená privilegia nevyužívat. Každé privilegium by nás vzdalovalo od schopnosti vcítit se do našich sousedů. A kdo se neumí vcítit do obyčejných lidí, stává se tyranem. Vidíme to pořád na našich zástupcích, původně zvolených, aby se starali o blaho lidí. Jakmile získají výsady, starají se jen o sebe.“
„Ano, tím se nejvíc lišíte,“ přiznal. „Pokračujte v tom tedy podle uvážení.“
„Budeme,“ slíbil jsem mu.
„Přeji sobě i vám, abychom se ještě setkali,“ řekl. „A byl bych rád, kdyby to bylo stejně přátelské jako doposud.“
„Budeme se snažit,“ ujistil jsem ho.
„Tak tedy – na shledanou v lepších časech!“ řekl a zmizel.
Ruku mi nepodal, ale to ani nebylo nutné. Bylo mi jasné, že nám fandí. Budeme tedy pokračovat. Mimozemšťané nás budou sledovat. Nedivím se jim, nebude nám to vadit a bude to jen dobře. Každý člověk by měl žít s vědomím, že ho pozoruje někdo z vyšší úrovně. I to už tady bylo. Asi by bylo lépe, kdyby se dozor aspoň občas projevoval. Kdyby člověka upozornil na chyby. Ale možná je lepší, když to jen vím.
Budeme tedy pokračovat.
Největší darebáky jsme už eliminovali, ale zbylo jich ještě dost a dost.
ZDE můžete změnit jméno hlavního hrdiny i hrdinky (třeba na svoje). (Nastavení platí i pro jiné knihy.)
Kliknutím na obrázek autobusu (v levém horním rohu - pod myší se mění) přeskočíte na konec textu (u obsahu tam je slovník, anketa a diskuse). Podobný obrázek vpravo skočí ještě dál na diskusi. Kde tyto položky nejsou, oba obrázky skáčí na konec souboru.
SDÍLENÁ LITERATURA
www.romanyzdarma.cz
www.cteni-zdarma.cz
www.giweruz.cz
Tento pokus o sdílenou literaturu rozesílejte, prosím, dál. Pokud usoudíte, že napsaný text byl pro vás natolik zajímavý a čtivý, že byste byli ochotni ho finančně ohodnotit, pošlete autorovi na číslo konta
***
1479600028/3030 ***
dobrovolný příspěvek (do dvaceti korun).
Jde o nový směr šíření literatury bez mezičlánků a dalších nákladů, který by se časem mohl stát přijatelný autorům i čtenářům.
Díky.
Poznámky pod čarou
1 Náhlá úmrtí
2 Co vy, čubčí synové?
3 Do prdele!
4 Jebu Vietnam! Jebu všechny!
5 Do prdele, co je to za divná slova?
6 Přestaň zabíjet!
7 Proč?
8 Přestaň zabíjet a neptej se proč!
9 Ale proč?
10 Protože jsem to řekl.
11 Kdo jste?
12 Jsem tvá smrt!
13 Seru na tebe!
14 Nehraj si se mnou, ty blázne!
15 A nepochybujte o tom, že se to v Čechách děje!
16 Ihlav Bězmamov je skutečná postava, atomový fyzik a šaman. Jen nevím, zda je ještě naživu.
17 Týkalo se to George.H.Bushe, ale nepochybuji, že to platí o všech.
18 V Guantanámu můžete být dvacet let zavřený bez soudu a bez viny. Amerika je zkrátka „neuvěřitelně svobodná" země!
19 Mám i tyhle zkušenosti, můžete mi věřit. I tvrdí trampové změknou!
1
Co asi udělají sousedé postavení před požadavek »Babo raď!«?
a)
002=11.1%
Podají na něho trestní oznámení
b)
010=55.6%
Budou se snažit urychlit jednání obecná rady v jeho prospěch
c)
002=11.1%
Smíří se s tajemstvím chalupy, ale nedokáží pomoci
d)
004=22.2%
Začnou vyhrožovat rozkecáním
e)
000=0%
Začnou propadat panice
Hrdina Woodoo se poprvé trochu odhalil. Jak mu to ale projde?
Celkem : 18,
uzavřeno
2
Jak přijmou sousedé změny v České televizi?
a)
001=3.3%
Budou na ně hlasitě nadávat
b)
002=6.7%
Budou tvrdit, že jsou k horšímu, ale smíří se s nimi
c)
014=46.7%
Přivítají je s nadšením
d)
013=43.3%
Budou jim úplně lhostejné
Dnes by to asi vypadalo jinak...
...a dlouho se zdálo, že to bude lidem úplně šumafuk! Ale co bychom se divili, že?
Celkem : 30,
uzavřeno
11.08.2021 15:08
Poslední zdvořilý příspěvek ve Fóru (klikněte si) je od
Q-230219: 11/3 v 19:56 na téma
Věda: Důkaz paralelního vesmíru? Nacistická mince z roku 2039 v Mexiku vyvolává bizarní teorie https://newstangail24.com/nazi-coin-from-2039-in-mexico-sparks-bizarre-theories