Bez cookies je omezený přístup! Bez COOKIEs je omezený přístup!Původní autorovo parte

Mírně upravené parte

Parte zobrazené na Slunci 2021-11-29
Hlavička Semerádovy stránky - myš ji změní na původní 16-barevnou VGA, kliknutím zmizí
šipka skoku na týdenní obrázek

  Zachovat : MottoVtip dne

Motto: Svět, ve kterém žijeme... (Giweruz?)

Šipka skoku na tabulky knih

Nový obrázek:

3419

Vtipy tohoto dne...

*
*

Nový fórek:

Nový euroslabikář

Ema má burku.

Máma je táta.

Gréta má pravdu.

Táta nemá auto.

My máme kolo.

Ema nemá maso.

Maso bude ve škole.

Maso udělá Ahmed.

Ahmed je tu doma.

Ó, my se máme.

 

*

1061


***

(Kliknutím myší si obrázky zvětšíte a opět zmenšíte.)

Příští obrázek: 1804   Příští fór: 565     Bonus pro slušné návštěvníky (náhodným se nezobrazují) vtipy (do 22.10.2021) obrázky (do 12.11.2021) obrázky dne

(Chcete-li se vrátit na určitý obrázek(fór), doplňte v prohlížeči adresu o číslo obrázku(fóru) na "giweruz.cz/index.php?obr=999&for=999" - nebo dle textu: obr='putin')

 

Román na pokračování: Anonym, romány se neřeší!

Ukončen "Kejvalka" (měsíc beze změn). 25.11.2021 0000

Ukončen "Fulgiu" (měsíc beze změn). 27.11.2021 0000

Změněn Evosinóo 28.11.2021 1233

Ukončen "Gurroa a válka Agríšů" (měsíc beze změn). 08.12.2021 0000

Ukončen "Brochikea" (měsíc beze změn). 08.12.2021 0000

Ukončen "Evosinóo" (měsíc beze změn). 28.12.2021 0000

Vítejte u Semeráda Anonyme

... Zobrazit dní, od výskytů, umístit na ...

Dnes je 25.07.2024, jste tady zřejmě nový a dnes se tu mihlo celých 22244 lidí (dnes už 138851 přístupů).

Tento měsíc tu bylo 25894 návštěvníků, přečetli 10207 knih (dnes 9747), 2069 úvah (dnes 1916), 0 drobností (dnes 0), 536 prezentací (dnes 459).


Poslední zdvořilý příspěvek ve Fóru (klikněte si) je od Q-230219: 11/3 v 19:56 na téma Věda: Důkaz paralelního vesmíru? Nacistická mince z roku 2039 v Mexiku vyvolává bizarní teorie https://newstangail24.com/nazi-coin-from-2039-in-mexico-sparks-bizarre-theories

Upozornění: K přechodu na další témata použijte horní MENU (dá se i měnit)

Knihy - science fiction, fantasy i pohádky

Hlavním obsahem této stránky nejsou vtipy, obrázky ani blogy, ale knížky. Většina je mých vlastních - mám zkrátka takové hobby, píši sci-fi. Proč? Protože dnes běžně vydávané scifi nejsou takové, co mám rád. A protože ty, co mám rád, momentálně nikdo nepíše (moji oblíbení autoři jsou bohužel již mrtví), pokouším se to prázdné místo trochu zaplnit. Hodnocení nechám na čtenářích. Mohou svou spokojenost či nespokojenost vyjádřit. U každé knihy (a také u většiny úvah, přednášek a ostatních plků) se nachází vlastní Fórum (zastřešované jedním společným, viz horní MENU). Tam se dá napsat ledacos. Nepatří sem ale nadávky a urážky ostatních (hulváti budou brzy odstřiženi).

A protože jsem se setkal s knížkami, které se mi líbí a podařilo se mi dohodnout se s autory na vzájemné výměně, přidal jsem na tuto stránku i je. Nejsou proto všechny moje, nejsou ani všechny sci-fi, ale proč ne, když stojí za přečtení.

Ke knihám se dostanete tudy: Seznam knih, případně z horní lišty (MENU). V seznamu "Seznam_knih" se dozvíte, které knihy jste ještě nečetli - jsou označené blikátky.

Pokud máte někdo chuť přispět na provoz webu, pošlete drobný obnos na konto 1479600028/3030 (je to i v hlavičkách mých knih).


Dětská pojistka blokuje na důrazný příkaz Miniserstva Lásky (pardon - vnitra!) naší drahé (až předražené) České republiky vše diskriminační + politické + drastické + nekřesťanské + protimuslimské + cenzurované + sexistické + třídní! + vulgární + protižidovské (obrázky, romány).

(Dá se to změnit po 22.hodině, kdy přece děti zcela jistě spí!)


Román na pokračování

Román na pokračování - je tu i pro vás, Anonyme! Samozřejmě sci-fi - a aby to bylo zajímavější, mají slušní čtenáři - i Vy, Anonyme - možnost zasahovat do jeho tvorby. Jde to buď přes anketu přímo u románu, nebo pomocí Fóra názorů (viz dále), kde můžete ventilovat i připomínky odlišné od těch v anketě. Další možnost je např. e-mailem. (Kdo to sledují od začátku, mohou potvrdit, že ke změně na přání čtenářů došlo už několikrát). U dosavadních knih skončil experiment dopsáním poslední kapitoly, poděkováním zúčastněným, některým i za dost důrazné a podnětné připomínky.


Verze pro čtečky

Pokud chcete, můžete si některé romány stáhnout vcelku ve formátech pro čtečky. Jsou zde nejběžnější formáty: PDF (pro Adobe Acrobat), PDB (Palmy), MOBI (Kindle), EPUB (ostatní čtečky). Ve formátu EPUB máte dokonce možnost stáhnout si knihu ještě rozepsanou a navíc si zvolit generování knihy "na míru" - tzn. určit si jméno hlavního hrdiny a hlavní hrdinky, případně i verzi ("učesanou" pro školní mládež, nebo "rozcuchanou" pro dospělé. Stačí přejít do sekce Download.

Rozepsaný román ve formátu EPUB poznáte podle toho, že v názvu výsledného souboru bude "(ukazka)". Ať se kočky pudrujou! U jiných formátů bohužel rozepsané verze nejsou ani nebudou. Přiznám se bez mučení, neumím to udělat automaticky. A dělat to ručně? Na to nemám čas. Sorry!


Záměna jmen hrdinů

Neobvyklým experimentem je možnost měnit si jméno hlavního hrdiny (a/nebo hrdinky) na jiné než je v originálním textu. Můžete si zvolit, zda chcete změnit jméno hlavního hrdiny nebo hlavní hrdinky (na vlastní jméno nebo jiné), nebo oboje. U všech románů to nejde - kde jsou z logiky děje mimozemská jména, tam je těžko nahradíte českými, ale jde to v mnoha případech.

Stačí kliknout SEM a můžete se toho zúčastnit i Vy!


Volba verze románů

Neobvyklým experimentem je též možnost zvolit si verzi románu. Zdejší romány můžete číst ve verzi určené pro děti (tzv. "učesané"), ale můžete si zvolit i verzi "rozcuchanou". Tam, kde to jde, je v seznamu u knihy ikonka . Verze se liší podle nastavení "dětské pojistky", kdy děti (a náhodní návštěvníci) dostávají vždy "učesanou verzi", zatímco ti, kdo si v dětské pojistce zrušili blokování "pro děti nevhodných" pasáží, mohou dostat román v té "rozcuchanější" podobě. Útlocitnějším čtenářům proto doporučuji ponechat si zablokované alespoň "drastické" úseky.

Ani tato možnost u všech románů není a "rozcuchanou" verzi dostanou jen ti, kdo si ji nastaví ZDE. "Dětská pojistka" je normálně (default) nastavená tak, aby vyloučila všechno drastické, sexistické, vulgární apod. (hledisek je víc). Omlouvám se, ale tahle stránka je i pro děti a základní nastavení je právě pro ně... Když čtete román s tímto nastavením (zejména když si ho necháte stáhnout nějakým robotem!), dostanete zásadně verzi pro děti! U stahování knih vcelku pro čtečky ve formátu EPUB je navíc možnost "učesat si" staženou verzi ještě víc, když chcete knížku vygenerovat pro děti a máte nastavenou "dětskou pojistku" pro dospělé. (Poznámka: podle dozoru z Ministerstva vnitra nestačí ke zrušení "dětské pojistky" stisknout nějaké tlačítko "Je mi 18". Návod jak ji zrušit se objevuje po 22.hodině, kdy děti musí podle zákona spát!)


Otevřete si Diskusní Fórum! Otevřete si Diskusní Fórum!

Diskusní fórum AUTOBUS

Pokud vás, Anonyme, zajímá diskuse ohledně "vědeckých aspektů" sci-fi knížek, můžete se do ní zapojit (tento odkaz Vám otevře nové okno). Varování ! Nutnou podmínkou je vstoupit slušně (hulváti to nebudou mít snadné).Poslední zdvořilý příspěvek ve Fóru (klikněte si) je od Q-230219: 11/3 v 19:56 na téma Věda: Důkaz paralelního vesmíru? Nacistická mince z roku 2039 v Mexiku vyvolává bizarní teorie https://newstangail24.com/nazi-coin-from-2039-in-mexico-sparks-bizarre-theories

Celkem je tam 30 příspěvků


The war with the Newts - english example of novel "Válka s mloky dr.Jaroše".


A několik vážnějších témat:

Progresivní trestní řád

Návrh Progresivního trestního řádu je jistě laickým pokusem, ale když už profesionální zákonodárci nic opravdu funkčního nevymysleli, nestál by aspoň za zamyšlení? Matematicky založený trestní řád o třídu převyšuje známé lidovecké "Třikrát a dost", na němž je vidět bezradnost zákonodárců. Zkuste si to aspoň přečíst!


Svobodný vysílač Plzeň

 

Vzhledem k mým sympatiím ke Svobodnému vysílači (kliknutím tam přejdete) zde uvádím (přebírám)

kalendář s jeho nejbližší programem.

Nakonec pár drobností


STATISTIKA

- koho zajímá (značně jednoduchá) statistika Semerádovy stránky, může si kliknout sem, ale neznepokojujte se, když se chvíli nic neděje, vyhodnocení současného stavu databáze chvíli trvá.


Báseň o kočce - aneb jak se k nim chováme...


Článek o filmu "Mír s tuleni"

(převzato z www.mirstuleni.cz) (klikněte si též nahoře v menu "Drobnosti").


Můj nejvěrnější čtenář

Toto je můj nejvěrnější čtenář. Pochybuje snad někdo o jeho věrnosti? Ta kniha je sice odborná publikace o tvorbě webu, ale náš Argo je opravdu všestranný čtenář - je mu srdečně jedno, jakou knihu právě čte! (Kniha před ním pojednává o HTML fintách.)

My best and most loyal reader. Anybody disbelieve? Dog's loyality is proverbial!


ZDE se můžete podívat na moje starší fotky.
lebkaTohle tlačítko Vám umožní poslat mi mail, ale prosím, ne kvůli zbytečnostem.

Pro běžnou diskusi je podstatně lepší Diskusní Fórum Autobus. (viz výše)


Knihy - by mohly zajímat příznivce science fiction nejvíce. Semerádi se věnují psaní a vydávání science fiction, skoro-fantasy a pohádek. Najdete tu přehled všech knih vydaných nakladatelstvím Autobus, obvykle s menší či rozsáhlejší charakteristikou, ukázkami - a některé knihy si tu můžete přečíst celé.


Fraktály

Fraktály - dokazují, že i v čisté matematice můžete najít nečekanou krásu. Václav Semerád (junior) se fraktály zajímá už delší dobu, má pozoruhodnou sbírku obrazů a navíc má engine, umožňující pohybovat se skrz 3D fraktály - u toho můžete vydržet celé hodiny a pokud úmyslně nestojíte na místě, pokaždé vidíte něco nového, co nikdo jiný ještě nespatřil ani nespatří. U fraktálů totiž narazíte na nekonečno v jeho úchvatné podobě.

Doporučuji průlet fraktálovým světem na YouTube. Kdo neviděl, neuvěří, ale tohle je opravdová krása matematiky...


Hnutí proti byrokracii EU Prosaďme logo Non-EU! Zamyslete se nad tím, zda máme poslouchat i šikanování z EU, nebo se tomu postavíme? Co si o tom myslíte, Anonyme?


A koho zajímá krutá pravda o nakladatelství AUTOBUS?


To mám být já! Tento obrázek jsem dostal mailem - že se mi prý velice podobá. No, cosi na tom možná bude... Až na pár detailů!
A): pero mám v ruce jen když se musím ouředně podepsat. Škrábu jako kocour a nestydím se za to, na krasopis dnes není nikdo zvědavý! Vždyť: -
B): od zavedení osmibitových "gumáků" nepoužívám ani psací stroj ("ještě ho mám schovanej", jak by řekl vodník Čochtan potažmo Jan Werich. Zásadně klofu jen do komputerových kláves.
C): Jako se zpívá v té písni: "Ach, kde jsou ty časy, Véno, Véno, když jsi míval vlasy..." (ačkoliv - když jsem psal na stroji, ještě by se snad nějaké našly, ale to už je dávno...)


Vlajka Star Trek Vlajka světaVlajky celého světa? Kdo nějakou potřebujete? A co vlajky z vesmíru? Chybí jen olympijská vlajka - ale tu je beztak zakázáno používat, takže ji vlastně ani nepotřebujete...


Zajímají vás sci-fi přednášky Anonyme? Zde jsou přednášky ze setkání scifistů (Avalcon v Chotěboři, Pragocon aj.) Pozor - nepohoršujte se - některé jsou psané frivolním Cimrmanovským tónem.Přátelé:

Pořádná poradna

 

Čtení zdarma

 

Romány zdarma

 

Koště Šochové

 

Krakatit

 

Altar

 

Trávníček

 

Enigma

 

Mensa

 

ČBDB

 

Legie

 

Sůvička

 

Moje

 

Víc jich asi nemám...


Na začátek!

Dnešní obrázek

(tady budou jen kameňáky střídající se o půlnoci - kliknutím se obrázek zvětší)

Akademie sociálního umění Tabor (k nahlédnutí vytvoří nové okno)

PF 2011(klikněte si na pravou svíčku) PF 2008

PF 2008:
(klikněte si (2x!) na levou svíčku)

 

Kde se dají aspoň některé tyto knihy koupit?

Gurroa a válka Agríšů

https://www.stahuj-knihy.cz/stahujknihy/eshop/18-1-SCI-FI/0/5/1609-Semerad-Vaclav-Gurroa-a-Agrisska-valka

Fulgiu

https://www.stahuj-knihy.cz/stahujknihy/eshop/18-1-SCI-FI/0/5/1591-Semerad-Vaclav-Fulgiu-planeta-sede-magie

Giweruz

https://www.stahuj-knihy.cz/stahujknihy/eshop/18-1-SCI-FI/0/5/1552-Semerad-Vaclav-Giweruz

Poustevník

https://www.stahuj-knihy.cz/stahujknihy/eshop/0/0/5/1275-Semerad-Vaclav-Poustevnik

Andílek

https://www.stahuj-knihy.cz/stahujknihy/eshop/18-1-SCI-FI/0/5/963-Semerad-Vaclav-Andilek

Učedník andělů

https://www.stahuj-knihy.cz/stahujknihy/eshop/18-1-SCI-FI/0/5/1033-Semerad-Vaclav-Ucednik-andelu

Andělský svět

https://www.stahuj-knihy.cz/stahujknihy/eshop/18-1-SCI-FI/0/5/1103-Semerad-Vaclav-Andelsky-svet

Woodoo

https://www.stahuj-knihy.cz/stahujknihy/eshop/18-1-SCI-FI/0/5/1524-Semerad-Vaclav-Woodoo

Pážata

https://www.stahuj-knihy.cz/stahujknihy/eshop/4-1-DETSKA-LITERATURA/0/5/1463-Semerad-Vaclav-Pazata-magicke-rise

Veverčí příhody

https://www.stahuj-knihy.cz/stahujknihy/eshop/0/0/5/1281-Semerad-Vaclav-Veverci-prihody

Ostrov zasvěcení

https://www.albatros.cz/tituly/9698586/ostrov-zasveceni/

Smrt kouzelného džina

https://www.albatros.cz/tituly/12867024/smrt-kouzelneho-dzina/

Únosce draků

https://www.albatros.cz/tituly/15420352/unosce-draku/

Vrať drakovi, co je jeho

https://www.albatros.cz/tituly/15699524/vrat-drakovi-co-je-jeho/

Průvodce ztracených

https://www.albatros.cz/tituly/17176546/pruvodce-ztracenych/

Otrocká krása

https://www.albatros.cz/tituly/22301272/otrocka-krasa/

Zlodějíček z pátých hradeb

https://www.albatros.cz/tituly/25283532/zlodejicek-z-patych-hradeb/

Dračí cejch

https://www.albatros.cz/tituly/28876557/draci-cejch/

Bez práva na život

https://www.albatros.cz/tituly/30206553/bez-prava-na-zivot/

Naučte mě zabít draka

https://www.albatros.cz/tituly/41601123/naucte-me-zabit-draka/

Kejvalka

https://www.stahuj-knihy.cz/stahujknihy/eshop/18-1-SCI-FI/0/5/1286-Cech-Vlastimil-Kejvalka

A něco na závěr:

Nebaví mě pořád dokola vysvětlovat barevnost této stránky. Jistě by se našlo lepší výtvarné řešení s pastelovými barvami (a lepším výtvarníkem). Pořád dokola na to odpovídám, že výtvarník nejsem, nemám žádného známého, ochotného se tomu věnovat, stránku si proto obhospodařuji sám a na její barevnost nedám dopustit. Tak aby bylo jasno, kritikové - podívejte se na datum v hlavičce (obrázek, co kliknutím zmizí). 1994 - kdo si to ještě pamatujete, měl byste vědět, že tenkrát byla hitem čtyřbarevná CGA obrazovka, obrazovka EGA snesla pouze 16 barev a VGA karta byla příšerně drahá. Celé to bylo tedy navrženo na tak ubohém hardwaru, že mobily jsou dneska tisíckrát barevnější! Obrázky GIF měly maximálně 256 barev, ale na EGA se zobrazovaly jen v 16 barvách! Řeklo by se otřes, ne? Ano, ale na tomhle jsem tu stránku udělal a jediné, co se od té doby zlepšilo, byly obrazovky, které ty původní obrázky zobrazují mnohem lépe, než tenkrát. Ano, tahle stránka je veterán. Rozhodně si více cením její starobylosti, než abych se jako pošuk honil za posledními hity. FORMA je vedlejší, OBSAH je jistě víc.

Jen pro informaci (každý si toho nevšimne): Když umístíte myš nad logo této stránky (nahoře), a počet návštěv končí devítkou, dozvíte se, jak vypadalo v době 16 barev. Otřes, co?

Václav Semerád


 

*20211129 exp=20211129